Українська поліція розкрила велику схему втручання у роботу електро- та газових лічильників. Зловмисники змінювали прилади так, щоб вони показували меншу кількість спожитих ресурсів. Це дозволяло підприємствам та організаціям, зокрема промисловим, платити менше за електроенергію та газ, завдаючи збитків державі. Координацію незаконних дій вів чоловік з Львівщини, який вже мав кримінальний запис. Він мав мобільну лабораторію у своїй машині для виїзних операцій. Зловмисники знаходили клієнтів у різних регіонах і займалися переналаштуванням лічильників. Спільники обслуговували об’єкти на відведеній їм території. За такі послуги люди платили близько 2400 доларів за один лічильник. Серед клієнтів були як фізичні особи, так і підприємства, які хотіли платити менше за спожиті ресурси. Поліція затримала одного з причетних, який отримав гроші за послугу. Також проведені обшуки та вилучено обладнання для зміни параметрів лічильників. Двом фігурантам пред’явлено підозру за незаконне втручання у роботу електронних систем, за що їм загрожує до 15 років в’язниці. Досудове розслідування триває, і будуть оцінені дії інших учасників змови.
В Україні викрили схему втручання у роботу електро- та газових лічильників