Сі в Москві: перші угоди та заяви

Новини світу - Сі в Москві: перші угоди та заяви

Голова Китаю Сі Цзіньпін прибув до Москви 8 травня та провів першу зустріч зі своїм російським колегою Володимиром Путіним. Сі є одним із 25 лідерів, які, як очікується, відвідають парад до Дня Перемоги в Москві 9 травня. Серед інших очікуваних гостей – президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який ніяк не може долетіти в Москву.
Кремль раніше оголосив, що під час візиту Сі сторони “підпишуть низку двосторонніх міжурядових та міжвідомчих документів” для зміцнення китайсько-російських відносин.
Очікується, що візит президента Китаю до Росії триватиме до 10 травня. Протягом цього часу китайська та російська сторони проведуть переговори в різних форматах, як між двома лідерами, так і між делегаціями. Докори американцям У спільній заяві, опублікованій після сьогоднішніх переговорів, Путін і Сі відкинули те, що вони назвали спробою Вашингтону стримати їх, пообіцявши “розширити взаємодію та зміцнити співпрацю”.
Саме зараз, як зазначають західні ЗМІ, і Путін, і Сі стикаються з непередбачуваністю президента США Дональда Трампа – російський президент веде переговори щодо України, а китайський лідер – запеклу торговельну війну. Тому частина сьогоднішнього послання полягала в тому, що вони будуть стояти разом, навіть попри те, що Трамп підтримує Путіна, але тисне на Сі.
Після переговорів китайський лідер чітко наголосив на важливості того, щоб два президенти залишалися довірливими друзями.
Російський та китайський лідери також спільно назвали плани Трампа щодо встановлення протиракетного щита Золотий купол над Сполученими Штатами “глибоко дестабілізуючими”, стверджуючи, що такі нові засоби оборони США призведуть до перетворення космосу на зброю. Посилення зав’язків та космічна угода У своєму вступному слові в Кремлі Сі охарактеризував сьогоднішні відносини між Китаєм і Росією як “більш спокійні, впевнені, стабільні та стійкі”.
Він назвав двох лідерів захисниками справедливого світового порядку і згадав про жертви їхніх країн під час Другої світової війни як символ їхньої сили сьогодні, щоб протистояти “односторонності та залякуванню з боку могутніх країн”, що є безпомилковим натяком на Сполучені Штати та їхню торговельну війну проти Китаю.
Путін назвав тісні зв’язки Москви з Пекіном “стабілізуючим фактором на міжнародній арені”, незважаючи на те, що він назвав складною геополітичною ситуацією. Він також сказав, що майже вся торгівля між Росією та Китаєм перейшла на рублі та юані, а не на долари, що захищає країни “від впливу третіх країн”.
Під час візиту російське та китайське космічні агентства підписали спільний меморандум щодо будівництва електростанції на Місяці. Країнам знадобиться джерело енергії для постійної місячної дослідницької бази, яку вони прагнуть побудувати, і вони заявили, що хочуть побудувати автоматизований ядерний реактор. Війна в Україні Щодо українського питання Путін і Сі висловили підтримку мирному врегулюванню війни: “Сторони підтримують усі зусилля, що сприяють встановленню миру в Україні”.
Однак Путін і Сі Цзіньпін вважають, що для довгострокового врегулювання війни необхідно усунути її корінні причини.
Зазначимо, що під час своєї промови Путін маніпулював інформацією щодо Другої світової війни щодо. Він традиційно звинуватив президента Володимира Зеленського у відродженні нацизму, а злочини російських солдат в Україні назвав позбавленням світу фашистської загрози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *