У Британії зупинилося виробництво винищувачів Eurofighter Typhoon – ЗМІ

Новини світу - У Британії зупинилося виробництво винищувачів Eurofighter Typhoon - ЗМІ

У Великій Британії майже зупинилося виробництво винищувачів Eurofighter Typhoon. Причиною стала відсутність нових замовлень. Незабаром буде передано останній літак за контрактом із Катаром, укладеним ще у 2017 році. Про це у неділю, 6 липня повідомляє Financial Times.
Зазначається, що протягом десятиліть ці винищувачі збирали на великому заводі BAE Systems у Вартоні в Ланкаширі. Однак робота на лінії фінального складання майже зупинилася, а підприємство готується передати останній літак за контрактом із Катаром на суму £5 мільярдів.
За даними видання, уряд не розміщував замовлення на нові літаки з 2009 року, а подальші експортні замовлення від Саудівської Аравії та Катару ще не узгоджені.
Якщо нові замовлення не будуть отримані найближчим часом, може статися втрата важливих промислових навичок, необхідних для будівництва винищувачів наступного покоління в межах участі Великої Британії у Глобальній програмі бойової авіації (GCAP).
Генеральна секретарка профспілки Unite Шерон Грем заявила, що працівники BAE та оборонної промисловості усього Сполученого Королівства “запитуватимуть, як уряд, який обіцяє перетворити витрати на оборону на “британський ріст, британські робочі місця, британські навички, британські інновації”, міг допустити таке”.
Літаки Typhoon будуються загальноєвропейським консорціумом, до складу якого входять BAE, Airbus та Leonardo, при чому кожна компанія виготовляє різні деталі для кожного літака. Вони також керують лінією остаточного складання в кожній країні-партнері – коли країна-партнерка замовляє літаки або очолює експортну угоду, вона збирає літак.
Видання зазначає, що нещодавнє рішення британського уряду придбати винищувачі F-35 американського виробництва, а не взяти на себе зобов’язання щодо нового замовлення на найсучасніші Typhoon, знову розпалило дискусії щодо оборонних пріоритетів країни.
Хоча Велика Британія зобов’язалася модернізувати свої нинішні літаки Typhoon, зокрема встановити новий радар, вона є єдиною країною в консорціумі, яка не розмістила замовлення на останню модель.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі минулого тижня відмовився коментувати питання щодо перспективи нового замовлення, але заявив, що нещодавній стратегічний огляд оборони підтвердив важливість літаків Typhoon та необхідність модернізації.
Гілі також повідомив комітету з питань оборони, що Велика Британія розраховує закупити партію з 27 винищувачів F-35, які почнуть надходити до кінця десятиліття, 15 з яких будуть модифікації F-35B, тобто придатними для базування на авіаносці. Інші 12 будуть модифікації F-35A із можливістю нести тактичні ядерні бомби.
Керівники галузі стверджують, що переговори щодо отримання нових експортних замовлень на Typhoon з Катару, Саудівської Аравії та Туреччини просуваються.
Редактор журналу Aerospace Королівського аеронавтичного товариства Тім Робінсон каже, що перерва в “безперервному складанні бойових літаків у Великій Британії, ймовірно, буде лише тимчасовою”. Водночас він додає, що “чим довша перерва, то більший ризик втрати ключових навичок та критично важливого досвіду, які будуть потрібні для винищувачів наступного покоління”.
Міністерство оборони Британії стверджує, що Typhoon залишатиметься “основою протиповітряної оборони Великої Британії щонайменше до 2040-х років”. Водночас майбутні інвестиції в Typhoon “залежать від Плану оборонних інвестицій, який буде опублікований пізніше цього року”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *